ÜCRETSİZ SEMİNER
BİZE YAZIN
YANITSIZ 5 SORU
 
Türkiye çapında faaliyet gösteren F&M temsilcilerimizle franchise ile ilgili her sorunuza yanıt vermeye hazırız.
Franchise alanlara Tanıtım hizmetimizle ücretsiz destek veriyoruz. Markalı iş hizmetimizle franchise markalarını tanıtıyor ve satıyoruz. Ancak bu iki hizmeti ayırıyoruz, Tanıtım aşamasında hiç bir markayı önermiyoruz, yermiyoruz, yorum yapmıyoruz, telaaffuz bile etmiyoruz. Devren yer almak isteyenlere Hazır iş hizmetimizi sunuyoruz, tek işletme veya komple zincir devirlerini öneriyoruz. Franchise koçluğu ile girişimciyi tanıyoruz, ona uygun işleri öneriyoruz, karar vermesinde yardım ediyoruz.

Her girişimciye farklı yaklaşım gerektiğine inandığımız için sitemizde "sık sorulan sorular" bölümü yok. Her sorunuzu temsilcilerimizi arayarak veya bize yazarak yöneltebilirsiniz.

Ancak 5 soru var ki, sürekli soruluyor ama yanıt veremiyoruz. Çünkü bu soruların yanıtı bizde değil, soranda oluyor. F&M sloganı "paran varsa bankaya, yerin varsa kiraya, girişimciysen F&M ye" bu sorulardan doğdu. Sizden sormamanızı rica edeceğimiz sorular şunlar:
 
Param var ne yapayım
Bu soruya yanıtımız tek, bankaya yatırın, faizini alın. Eğer sizde girişimcilik özellikleri yoksa ne iş yaparsanız yapın paranızı batırırsınız. Girişimcilik özellikleriniz varsa, potansiyelinize ve kaynaklarınıza uygun iş seçmelisiniz. Bunun için  temsilcilerimizden Franchise Koçluğu alabilirsiniz.
Yerim var ne yapayım
Bu soruya yanıtımız tek, kiraya verin, paranızı alın. Eğer sizde girişimcilik özellikleri yoksa, kendi yerinizde iş yaptığınızda sadece kiradan olmazsınız, bir sürü borçla batarsınız. Girişimcilik özellikleriniz varsa, kendinize, yerinize, müşteri kitlenize ve çevrenizdeki rekabet ortamına uygun bir iş seçmelisiniz.  Bunun için temsilcilerimizden YER ANALİZİ hizmeti alabilirsiniz. 

Hangi marka kazandırır
Sizi tanımadan, neyi becerebileceğinizi, hangi kaynakları kullanacağınızı bilmeden, hangi markanın size kazandıracağını söylemek imkansız. Aynı yerde aynı marka bir girişimciye kazandırır, başka bir girişimciye kaybettirir. F&M marka satmaz, aday seçer. Potansiyelini ve koşullarını bilmediğimiz bir girişimciye hiç bir marka önermeyiz. FRANCHISE KOÇLUĞU ile girişimciyi tanıyoruz, sonra marka öneriyoruz.
 
Hangi AVM kazandırır
AVM de yer alan, kaderini AVM nin başarısına bağlar. AVM sayısı artıyor, aralarındaki rekabet kızışıyor. Yeri, binası, çevresi zayıf olanlar müşteri çekemiyor, kiracılarını mağdur ediyor. AVM iyiyse, kiralar yükseliyor, ürün gamı kısıtlanıyor, kiracılar arasındaki rekabet sertleşiyor. Aynı AVM de biri kazanırken öbürü batabiliyor. Kiracının AVM seçerken sorması gerekenler sırasıyla "AVM kimin", "kiracılar kimler", "kira ne" olmalı. Ama bu sorular genelde ters sırayla soruluyor, hatalı karar alınıyor. Yönetim kötüyse müşteri gelmiyor, ucuz sanılan kira ödenemiyor, çekici sanılan komşular öldürücü rakip oluyor. O nedenle girişimciyi ve işi bilmeden hiç bir AVM önermeyiz. YER ANALİZİ ile hangi AVM de, hangi kirayla ne iş yapabileceğinizi söyleriz.
 
İşimi kaça devrederim
Devirde işe biçilen fiyat, karlılığı ile orantılıdır. Faizin düşük, ekonominin istikrarlı olduğu ülkelerde işin bedeli 5 yıllık karıdır. Türkiye'de yüksek enflasyon ortamında 1-1.5 yıllık karı ödenirdi. Enflasyon %10'lara, faiz %20'lere indi. Markasız ve güvencesiz işler hala 1-1,5 yıllık, güvenilir işler 2-2,5 yıllık, sağlam markalı işler 3-4 yıllık karı ile değerleniyor. İş zarar ediyorsa para etmiyor. Devredilse bile, ödenen bedel işe değil yere ödeniyor. O nedenle karını bilmeden işe değer biçmiyoruz. Devir analizi ile işin ne edeceğini çıkarıyoruz, ondan sonra girişimcilere öneriyoruz. 
Franchise&More