ÜCRETSİZ SEMİNER
BİZE YAZIN
ÜCRETSİZ HİZMETLER
 
Girişimcinin hastalığı
 
Tüm dünyada girişimcilerin yarısı ilk beş yılda batıyor. Biz buna meslek hastalığı diyoruz. Hastaları safdil, özgüvenli, tedbirli olarak üçe ayırıyoruz.  
Safdil hasta her şeye inanır, acı reçeteleri sevmez, mucize bekler. Riski artırır ve mutlaka bir kandıran çıkar, muska yazar, ot kaynatır, yakı yapar, parasını alırlar. Hastaneye düştüğünde genellikle çok geç kalmış olur.
Özgüvenli hasta kendi işini kendi görür, doktora gitmez, bildiği kocakarı ilaçlarıyla kendini tedavi eder, manevi güçlerden medet umar, sabreder, "öldürmeyen acı güçlendirir" der. Riski yönetir ama kimi becerir iyileşir, kimi beceremez yatakta kalır.
Tedbirli hasta doktora gider, reçetesini, ilacını alır, aşı olur, yemeğine, yaşantısına dikkat eder. Riski düşürür ama sıfıra indiremez, yanlış doktoru seçen hastalıktan kurtulmaz.
 
İş kurma hevesi girişimciyi sardığında, hastalandığındaki gibi davranıyor. Safdil mucizelere inanıyor, en tatlı yalanla kandırana gidiyor. Özgüvenli aklını beğeniyor, bildiğini okuyor. Tedbirli F&M ye geliyor, koçluk alıyor, franchise alıyor.
 
Kim, neden, nasıl franchise alır
 
Girişimciler farklı koşullardan gelir, farklı kaynaklarla sahiptir, farklı davranırlar. Risk girişimcinin kendisidir.
 
Bilinçli girişimci alternatifleri araştırır, sınırlarını bilir, bilenlere danışır, kazanacağından emin olunca savaşa girer, genelde kazanır
Zorunlu girişimci geçinmek için iş kurar, beklemeye gelemez, bulduğu en iyi alternatifi seçer, hemen savaşa atılır, şanslıysa kazanır
Hevesli girişimci arayıştadır, patron olmak, özgür olmak, baskasını çalıştırmak ister, koşulları tartmadan savaşa dalar, genelde kaybeder
 
Doğru seçim 
 
F&M Türkiye'de en fazla deneyime sahip, en fazla şehirde, en çok uzmanla hizmet sunan danışman. Kuruluşumuzdan bu yana franchise alanlara birçok ücretsiz hizmet sunuyoruz. www.franchisemore.com, www.franchise.com.tr, www.devirsepeti.com sitelerimizde yüzlerce marka ve devir fırsatını yayınlıyoruz. Seçtiğimiz franchise markalarının satışına aracılık ediyoruz. Ama herkese her markayı önermiyoruz, hatta franchise al bile demiyoruz.
 
Uzmanlığımız girişimciyi tanımak, özgün yöntemlerimiz, testlerimiz ve piyasa deneyimimizle kimin ne yapabileceğini görüyoruz, herkese kaldırabileceği kadar yük taşımasını öneriyoruz. Franchise alacaklar için en uygun markayı buluyoruz. Ezberciler gibi herkese aynı şeyi söylemiyoruz, sık gelen beş soruya yanıt vermiyoruz.
 
Başarıyı getiren para olsa, bütün işleri bankalar yapardı. İşlek yer herkese para kazandırsa sahibi kiraya vermezdi. Aynı yerde aynı işi yapanlardan biri kar, diğeri zarar edebiliyor. Her girişimci kendisi için doğru işi seçse kimse batmazdı. Doğru iş, doğru kişi, doğru yer yetmiyor, girişimci kendi doğrusunu bulamazsa para kazanamıyor.
 
Tamirci tavsiyesi
 
Franchise ülkemizde yeni bir olgu. Aslında sağduyu sahibi her girişimcinin yapması gerekenleri yapmak yetecek, ama çoğu girişimci franchise alırken ne yapacağını bilemiyor. Yanlış seçim yapan zarar ediyor. F&M olarak kendimizi franchise tamircisi olarak görüyoruz. Sorunları bilinen yöntemlerle çözmeyi öneriyoruz. Franchise almak aslında araba almaya çok benziyor. Araba alırken ve kullanırken gösterilen özeni franchise alanlara da öneriyoruz.
 
Franchise F&M den alınır
  
F&M olarak Türkiye´deki hemen her markayı biliyoruz, çoğunu tanıyoruz, seçtiklerimizi öneriyoruz, bir kısmını satıyoruz. Franchise alandan yana tarafız önce girişimciyi tanırız, koşullarını anlarız, sonra temsil ettiğimiz birçok marka arasından sadece girişimciye uygun olanları öneririz. Başarılı olma kriteri kişiden kişiye değişir. Aynı marka için birine "kaçırma" derken, diğerine "uzak dur" deriz. Birine "franchise al" derken, diğerine "kendi markanla yap" deriz.
 
Franchise alan, F&M'ye geldiğinde 3 avantaj sağlar: Kolaylık, Uzmanlık, Güven
Kolaylık- Zamandan kazanıyor, her markayı aramıyor, tanımaya çalışmıyor, bulunduğu şehirde F&M temsilcisiyle istediği zaman görüşebiliyor. Her marka için dolaşmak zorunda kalmıyor, onlarca markanın bilgisini tek yeren alıyorlar. Devreden karlı işletmelerden haberdar oluyor.
Uzmanlık- Franchise konusunda deneyimli F&M temsilcilerinden güncel sektör ve piyasa bilgileri alıyor, karlı devir fırsatlarını öğreniyorlar. İsterlerse eğitim, isterlerse koçluk alıyor, deneyimi yanlarına alıyorlar. Franchise Kadranı ile markanın, Simetri Testi ile anlaşmanın, Devir Analizi ile işletmenin, Yer Analizi ile mağazanın, Girişimcilik Testi ile kendilerinin işe ne kadar uygun olduğunu ölçüyorlar.
Güven- F&M franchise alandan yana taraf olduğu için, F&M ye gelen girişimci güven içinde bilgi alıyor ve karar veriyor.
 
F&M danışmanlık anlayışı, girişimcilerin kaldırabileceğinden fazla risk almamasıdır. O nedenle sloganımız şu:
 
Paran varsa bankaya - Yerin varsa kiraya - Girişimciysen F&M'ye
 
F&M temsilcileri her zaman sizin yanınızda olur. Franchise ararken marka seçiminde size uygun olanı önerir. Franchise alırken anlaşma ve pazarlıkta yardımcı olur. Franchise işletirken sorun yaşadığınızda arabuluculuk yapar. Devretmek istediğinizde devralan alıcı bulur
 
Ücretsiz hizmetlerimiz
  • Tele-destek - İnternet ve telefonda genel bilgi desteği
  • Marka tanıtımı - Temsil ettiğimiz markaların koşullarının tanıtımı
  • Devir tanıtımı - Devreden markalı iş fırsatlarını tanıtıyoruz
  • Girişimcilik testi - Online girişimcilik testi ile başarı potansiyelinin ölçümü, telefonla yorumu
  • Koçluk tanıtımı - Görüşme ile franchise koçluğunun tanıtımı ve girişimcilik testinin yorumlanması
  • Franchise tanıtımı - "Franchise Nasıl Alınır" eğiitiminin ilk günü ücretsiz
  • Şikayet - E-posta ile franchise verenle yaşanan sorunlara yorum ve öneri 
 
 
 
Franchise&More